Příběh únikové hry

Po náročném dnu jste se konečně dočkali. Píše se rok 1980, sedíte s přáteli ve vaší oblíbené hospůdce, před vámi orosené půllitry plné zlatavého moku i elegantní vysoké sklenky s moravským vínem. Co víc si přát. Rafička těch nevkusných hodin nad výčepem jakoby cestovala po ciferníku s čím dál větší rychlostí.

To tak někdy bývá, když je člověk ve skupině lidí, kde mu je příjemně a má pocit, že s ostatními může mluvit téměř o čemkoli. Bohužel je to opravdu jen pocit, protože se nacházíte v dobách, kdy je u moci Komunistická strana Československa a udavači, kterými je společnost prošpikovaná, pracují ve dne i v noci minimálně na 110%.

Socialistické časy

Posezení delší než se čekalo, i těch piv bylo nějak moc. Nedivte se proto, že se následující den dostáváte jen těžko z velké kocoviny. To by nebylo tak hrozné, kdybyste zrovna nebyli v cele, která je součástí jedné z budov StB.

O čem všem jste to vlastně včera mluvili? Co bude následovat? Mučení? Nucená spolupráce? Výhružky? Nebo dokonce odnětí svobody? Vaší poslední nadějí je využít nepozornosti příslušníků StB a pokusit se vyhnout všem těmto hrůzám a nástrahám komunistického režimu. Jediné, co vám bylo sděleno, je, že vás příslušníci StB odvedou k výslechu a to přesně za hodinu…

Úniková hra s názvem Disident nabízí šedesátiminutovou exkurzi do doby již několik dekád minulé. Prostředí této únikové hry tak nabízí zážitek z odhalování cest pomocí logických úkolů, šifer a klíčů v kontextu doby, se kterou má jedna část současné populace výrazné zkušenosti a druhá část se o ní má bezpochyby mnoho co učit.

Jak fungují únikové hry?

  • Vyberete si místnost

  • Rezervujete termín

  • vytvoříte tým 2 - 5 hráčů

  • máte 60 minut na únik

  • najdete cestu ven?