FAQ – nejčastější dotazy

 • Je nutné se na hru nějak speciálně obléct nebo připravit?
  Nic takového není nutností. Doporučujeme pohodlné oblečení, avšak nic speciálního nepotřebujete, hry jsou uzpůsobeny tak, aby prověřily spíše vaše logické uvažování a týmovou spolupráci než fyzickou kondici.
 • Jsou nějaká věková omezení pro vstup do hry?
  Neuvádíme spodní věkovou hranici, pokud bude dítě v doprovodu dospělé osoby, může absolvovat hru se zbytkem skupiny. Je zcela na zvážení rodičů (nebo dospělé osoby), zda s dětmi hru navštíví. V budoucnu plánujeme vytvoření jedné únikové hry přímo pro malé návštěvníky. Horní hranice taktéž není uvedena, naše hry nejsou fyzicky náročné ani pro seniory.
 • Jak probíhá rezervace termínu?
  Zákazníkům nabízíme více možností pro rezervaci. Nejjednodušší je využití našeho elektronického systému nacházejícího se na stránkách Unikneme.cz v sekci rezervace termínu, kde si zájemce pohodlně vyhledá, které termíny jsou ještě volné a následně zvolí ten nejvhodnější. Nabízíme i možnost rezervace přes telefon nebo email , kde Vám náš pracovník dá informace o volných termínech a vy opět jen vyberete ten vhodný.
 • Kdy máme dorazit na hru?
  Doporučujeme přijít minimálně 10 minut před časem, na který jste si hru zarezervovali. Náš pracovník pak bude mít dostatek času, aby vám upřesnil poslední informace a detaily a bez časového presu Vás pohodlně uvede do děje konkrétní únikové hry.
 • Je možnost parkování v blízkosti?
  V ulici Mahlerova jsou k dispozici parkovací místa v rámci modré zóny za 20 Kč / hod, Parkovací automat naleznete na rohu ulice Mahlerova / Vrchlického, případně lze využít aplikaci EasyPark.
 • Je možné koupit poukaz k návštěvě hry jako dárek?
  Takovou možnost naše únikové hry v Jihlavě nabízí. Další podrobnosti, jako termín návštěvy, čas, popřípadě i volba samotné hry, jsou zcela na obdarovaném a lze je domluvit posléze telefonicky, osobně nebo formou emailu. Dárkový poukaz můžete zakoupit zde.
 • Je nutné si dát v průběhu her na něco pozor, nebo se dokonce něčeho bát?
  S opatrností při manipulaci s předměty a obezřetným pohybem v místnostech by rozhodně žádné nebezpečí nemělo hrozit, jediné, na co si tedy budete dávat pozor, bude, aby vám neunikly důležité indicie. Jedna z her, kterou pro vás nabízíme (Hodina smrti), obsahuje efekty, které by ve vás mohly a měly nějaký ten zárodek strachu vyvolat. Avšak žádné reálné nebezpečí vám nehrozí.
 • Je počet členů skupiny 2-5 striktní, nebo pouze doporučený?
  Minimální počet 2 členů je povinný, některé kroky jsou uzpůsobeny tak, že by je jednotlivec nedokázal absolvovat. Maximální počet je doporučený, pokud byste měli zájem hru absolvovat v 6 lidech, vyjdeme Vám vstříc, i když se možná v některých menších prostorech budete cítit těsněji.
 • V jakých jazycích je možné hru absolvovat?
  Naše jihlavské únikové hry nabízí volbu mezi českým a anglickým jazykem. V případě druhé alternativy – tedy anglického jazyka, je však nutné tuto možnost zvolit již při rezervaci.
 • Dostal/a jsem slevu (popřípadě voucher), kdy ji mohu uplatnit?
  Není nutné uvádět předem, zda máte slevu, stačí předložit poukaz při samotné návštěvě před hrou.
 • Jaké jsou možnosti platby za hru?
  Není problém zaplatit až na místě před hrou samotnou. Nabízíme samozřejmě i možnost platbou předem na účet, pokud máte v plánu navštívit hru minimálně 48 hodin po rezervaci a neplánujete uplatňovat slevové kupony nebo vouchery, které je nutné předložit při platbě.
 • Co kdybychom se nebyli schopni v některé fázi hry dostat dále?
  Pomocí kamerového systému budete našim pracovníkem sledováni a v případě nutnosti si lze od něho vyžádat nápovědu pomocí vysílačky, kterou na začátku hry dostanete. Nemusíte se tedy bát, že by se vaše hra mohla proměnit na hodinové čekání na konec limitu.
 • Je časový limit 60 minut striktní?
  Hry jsou navrhovány tak, aby byla šance je dokončit v tomto časovém limitu. Obvykle Vás bude následovat skupina další, proto v místnostech nebude volno a limit tedy je striktní. V ojedinělých případech, pokud by bylo po vás volno, lze si individuálně domluvit možnost prodloužení časového limitu. Tuto alternativu Vám však nemůžeme slíbit, proto doporučujeme rozjet mozkové závity na plné obrátky, aby pro vás časový limit nebyl překážkou.