Hlavní rysy hry

  • Zažijete přesun v čase do roku 1980
  • Obklopí vás prostředí plné dobových rekvizit
  • Poutavý příběh celé hry vás doslova pohltí
  • Vhodná hra pro 2-5 hráčů

  • Střední náročnost

  • Návrat do
    historie

Příběh

Disident – úniková hra Jihlava

Po náročném dnu jste se konečně dočkali. Píše se rok 1980, sedíte s přáteli ve vaší oblíbené hospůdce, před vámi orosené půllitry plné zlatavého moku i elegantní vysoké sklenky s moravským vínem. Co víc si přát. Rafička těch nevkusných hodin nad výčepem jakoby cestovala po ciferníku s čím dál větší rychlostí.

To tak někdy bývá, když je člověk ve skupině lidí, kde mu je příjemně a má pocit, že s ostatními může mluvit téměř o čemkoli. Bohužel je to opravdu jen pocit, protože se nacházíte v dobách, kdy je u moci Komunistická strana Československa a udavači, kterými je společnost prošpikovaná, pracují ve dne i v noci minimálně na 110%.

 

Socialistické časy

Posezení delší než se čekalo, i těch piv bylo nějak moc. Nedivte se proto, že se následující den dostáváte jen těžko z velké kocoviny. To by nebylo tak hrozné, kdybyste zrovna nebyli v cele, která je součástí jedné z budov StB.

O čem všem jste to vlastně včera mluvili? Co bude následovat? Mučení? Nucená spolupráce? Výhružky? Nebo dokonce odnětí svobody? Vaší poslední nadějí je využít nepozornosti příslušníků StB a pokusit se vyhnout všem těmto hrůzám a nástrahám komunistického režimu. Jediné, co vám bylo sděleno, je, že vás příslušníci StB odvedou k výslechu a to přesně za hodinu…

Úniková hra s názvem Disident nabízí šedesátiminutovou exkurzi do doby již několik dekád minulé. Prostředí této únikové hry tak nabízí zážitek z odhalování cest pomocí logických úkolů, šifer a klíčů v kontextu doby, se kterou má jedna část současné populace výrazné zkušenosti a druhá část se o ní má bezpochyby mnoho co učit.

Fotogalerie

Recenze našich návštěvníků

Naše únikové hry mají průměrné hodnocení 4.9 z 5 hvězdiček na základě 100+ recenzí

Daniel Sviták, Google
Dnes jsme absolvovali naší první únikovou hru, kterou se stala hra Disident. Po prvotním seznámením s příběhem hry jsme se pustili do hledání indicií a luštění hádanek. Musím uznat že se jedná o 60 minut naprosto super zábavy, a pokud vás zajímá období ČSSR, zejména 80. let, hra si vás vtáhne sama do sebe. Perfektní příběh, skvělé kulisy a rekvizity a velmi příjemný personál, který je ve všem nápomocen. Proto nelze hodnotit jinak než 5*. Určitě doporučuji navštívit a sám 100% absolvuji další hry od Unikneme.cz
Alžběta Holá, Google
Parádní zábava na vlastně jakýkoliv den v týdnu! Bezproblémová komunikace, perfektní prostředí a vyladěné detaily dodaly řešení šifry dobovou atmosféru, a jakožto moje první únikovka vůbec, mě rozhodně přesvědčila, že zdaleka nebude poslední!
Nikola Pokorná, Google
Naprosto super zážitek! Všem doporučuji vyzkoušet :) Byli jsme 4 lidi a bylo to tak akorát, aby jsme se neušlapali. Vše je super připravené a opravdu prověří vynalézavost.
Šimon Benda, Facebook
Dobrá zábava na 29 minut. Z rekordu jsme byli opravdu nadšení, i proto na tuto únikovku jen tak nezapomeneme. Jednotlivé šifry jsou poměrně lehčí, stačí jen zjistit na co danou věc použít a frčíte. Nezažil jsem žádnou deprivaci z toho, že nemůžu na něco delší dobu přijít, ale to pravděpodobně díky bezvadnému týmu...