04. 02. 2017

Inpirace pro únikové hry: TOP 10 únikových filmů

Únikové hry mají ve světě již několikaletou tradici. Ačkoliv údajně vznikly v Japonsku, v Americe nebo v Asii na sebe nenechaly dlouho čekat. Nyní jsou únikové hry po celém světě a těší se velké oblibě všech, kteří únikové hry okusí. Po celém světě je registrováno již téměř 4 tisíce únikových místností. Většina únikových her čerpá z her počítačových.

Ty počítačové se pak většinou svými scénami a interakcí přibližují k filmům. A takhle bychom mohli pokračovat až k prvopočátku, kdy každý příběh vzniká s tužkou a papírem v ruce nebo jej napíše sám život.

Jelikož jsme velkými filmovými fanoušky, sestavili jsme přehled 10 nejlepších únikových filmů všech dob, ze kterých možná načerpáme inspirace pro další únikové hry v Jihlavě, které pro vás Unikneme.cz chystá. Nyní však již pojďme na samotný seznam těchto stříbrných únikových klenotů.


1. Velký útěk

Za druhé světové války byl zřízen speciální vězeňský tábor, ze kterého bylo téměř nemožné uniknout. Několik můžu se o to však pokusí a možná jejich pokus bude největším únikem z vězení v této válce.
 


2. Vykoupení z věznice Shawshank

Shawshank je klasika, kterou viděl snad každý. Neprávem odsouzený Andy Dufferson má za mřížemi amerického vězení strávit zbytek svého života. Jeho víra a píle však otevře oči nejenom jemu, ale i dalším vězňům. Tento film nabízí jeden z nejsilnějších filmových příběhů vůbec.


3. Útěk z Alcatrazu

Alcatraz, jedno z nejstřeženějších vězení světa. Ještě odsud nikdo neunikl. Nicméně brzy se to podaří Franku Morrisovi (Clint Eastwood), který utekl již z několika dalších vězení. Brzy však zjišťuje, že se dostal do zcela jiného vězení, než očekával.


4. Motýlek

Henri byl odsouzen na doživotí do věznice na Ďábelských ostrovech, kde jsou nejhorší zločinci. Henri přezdívaný Motýlek se však nikdy nevzdává myšlenky na útěk. Povede se mu to?


5. Dobrodružství Poseidonu

Tento útěk není úplně klasický. Posádka lodi je uvězněna na rozbouřeném moři. Samotný únik tak spočívá v tom, vypořádat se se všemi nástrahami, které loď a moře připraví.


6. Útěk z New Yorku

Mannhattan se stává obrovským vězením těch největších zločinců. Jednoho dne se na tento newyorský poloostrov zřítí letadlo s prezidentem USA. Nehodu přežije, ale stává se rukojmím těchto vězňů. Na jeho záchranu se vydává Snake Plisken (Kurt Russel) a tím začíná jejich záchranná mise.


7. Plán útěku

Poměrně nový film s akčními hvězdami Sylvesterem Stallonem a Arnoldem Schwarzenggerem nás zavede do podobně situaci jako výše zmíněné filmy. Do nejstřeženějšího vězení, které je na lodi uprostřed oceánu se dostává Stallone, který je specialista na útěky z vězení. Brzy mu však dojde, že z tohoto vězení se jen tak nedostane.


8. Kostka

Šestice cizinců se ocitne uvězněna v několika místnostech. Z těchto místností je mohou osvobodit určité schopnosti, které každý jednotlivec z nich má. Podaří se jim tom?


9. Kriminál

Sylvester Stallone je ve vězení a odpykává si poslední měsíce trestu. Kvůli několika okolnostem je však přinucen vězení opustit dříve, než skončí jeho trest. Na jeho cestě ven však čeká několik nástrah.


10. Útěk z vězení

Kultovní seriál Útěk z vězení nás zavede do příběhu dvou bratrů, z nichž jeden je odsouzen k trestu smrti. Druhý bratr se nechá dobrovolně zatknout a přemístit do stejného vězení, kde svému bratrovi pomůže uniknout.
Viděli jste všechny tyto únikové filmy? Pokud ne, podívejte se na ně, třeba vám dodají ještě větší chuť navštívit naší únikovou hru na Vysočině.
Úvodní foto: Photo © 1994 Columbia Pictures